Robbanásveszélyes területen mûködõ berendezések mûszaki felülvizsgálata
Az „A-B” tûzveszélyességû helyiségekben, üzemrészekben a robbanásvédelmi dokumentáció összeállítását írja elõ a 3/2003. (III. 11.) FMM-ESzCsM rendelet 2005. január 1-tõl.
A zóna besorolást az EU irányelveknek megfelelõen a kihirdetett szabványok alapján végezzük, az errõl készült Autocad formátumú alaprajzi dokumentációban a zónák kiterjedését jelöljük.
Amennyiben a veszélyes, éghetõ anyagok, folyadékok, gázok, gõzök, porok jellemzõi nem állnának rendelkezésre ezt Önök vagy mi külön költségtérítés ellenében bevizsgáltatjuk.
Hiányzó biztonsági adatlapokat a fentiek alapján összeállítjuk. A kibocsátó források számbavételéhez az Önök együttmûködésére számítunk, a kockázat értékelés elkészítése során többszöri konzultációra lesz szükség, erre üzemegységenként 8-10 órát az ajánlatunkba figyelembe vettünk.
A feladat elvégzéséhez az egyes üzemek technológiák leírását készítsék elõ, különös tekintettel a technológiai folyamatra az alkalmazott gépészeti berendezések leírására, bizonylataira a szellõzés az anyagmozgatás és továbbítás leírására és adataira. A technológia során felhasznált és keletkezõ tûzveszélyes kémiailag veszélyes robbanásveszélyes anyagok anyaglapjaira az egyes berendezésekhez listaszerû felsorolásra hogy az abban elõforduló veszélyes anyag mennyisége és fizikai jellemzõi (hõmérséklet, nyomás, áramlási sebesség stb.) milyen.
A karbantartás, a veszélymentesítés mûveleti utasítására.
A zónákban lévõ villamos berendezések gyártói bizonylataira, karbantartási utasításukra, mûszaki leírásra és az ATEX illetve a BKI bizonylatokra, vagy az AAEF engedélyekre.
Csak ezek alapján lehet összeállítani a dokumentációt.
Konzultáció során kell - az üzemeltetõ, technológus, gépész és villamos szakembereik közremûködésével a kockázati tényezõket, - a zóna besoroláshoz - az elsõdleges és másodlagos veszélyforrásokat számba venni.